top of page
mardi 3

Thamme Villa tehniline kirjeldus

1. Hoonetest

Mardi tn 3 kinnistule rajatakse kaks 2-3-korruselist rekonstrueeritavat kortermaja (kolmekorruseline puithoone (hoone 1) ja kahekorruseline kivimaja (hoone 2). Puithoones on üks trepikoda ning kahel korteril on eraldi sissepääs hoovist. Hoones 2 on korteritel hoovist eraldi sissepääs korteritesse. Kokku on hoonetes 10 korterit. Parkimine on lahendatud krundil. Kinnistul paiknevad 10 väliparkimiskohta autodele.

2. Ligipääs, hooviala

Kinnistule on ette nähtud värav autodele Mardi tänavalt. Jalgvärav pääsuga kinnistule asub Turu tänava poolsel küljel. 

Kinnistu on piiratud piirdeaiaga ja autovärav on avatav telefoniga ja puldist. Hoovis asub roheala ja parkimisala.

3. Konstruktsioonid

Hoone 1 kandekonstruktsioonid koosnevad rõhtpalkidest ja puittalastikust. Hoonete katusealused on puitkonstruktsioonist. Hoone 2 kandekonstruktsioonid koosnevad paekivist, telliskivist ja terastaladest.

Korterisisesed mittekandvad vaheseinad on metallkarkassil kipsseinad. Korterite vahelised seinad on helipidavad kerg- või rõhtpalkseinad (R'w = 55dB). Ripplaed asuvad korteris üldjuhul sanitaarruumides, esikus ja koridoris. Lisaks eelnimetatud ruumidele võib olla vajadus paigaldada osaliselt ripplage eluruumidesse ja kööki, tagamaks vajalike torustike paigalduse. 

4. Küte, ventilatsioon, jahutus, tugev- ja nõrkvoolusüsteemid

Eluruumide ventileerimiseks on ette nähtud korteripõhised soojustagastusega ja elektrikaloriiferküttega ventilatsiooniagregaadid, mille sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsiooni õhuhulkasid saab juhtida ventilatsioonipuldi abil. 

Ventilatsiooniagregaat paigaldatakse korteri sanitaarruumi ripplae taha. Korterites on pliidikubu ning selle tagasilöögiklappi ei paigaldata. Kütteks on Utilitase kaugküte. Korterites on vesi- ja põrandaküte. Korteripõhine elektrikilp koos nõrkvoolukeskusega paikneb esikus. Korterisisesed side- ja pistikupesad paigaldatakse vastavalt projektis pakutud mööbli paigutusele ruumis. Igas korteris on fonolukksüsteem. Vee ja elektriarvestid on kaugloetavad. Kõik korterid on varustatud jahutuse valmidusega. Lisatasu eest on võimalik korterisse soetada laesisesed aktiivjahutusseadmed.

5. Avatäited

Paigaldatakse kaheraamilised puitaknad, mille sisemises raamis on kahekordse klaaspaketiga puitaknad ning mille välimises raamis on originaalaken või ajastutruu akna koopia. Igas eluruumis on üldjuhul vähemalt üks avatav aken või aknaosa. Korterite välisuksed on profiilist puituksed. Siseuksed on valged puidust profiiluksed. Värv vastavalt siseviimistluspaketile. Korterite siseuksed on standardkõrgusega (2100mm). 

bottom of page